105 medali, w tym 29 złotych, wywalczyli małopolscy sportowcy w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych. Reprezentacja Małopolski okazała się dzięki temu najlepsza w generalnej klasyfikacji województw.

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych była organizowana przez województwo małopolskie już po raz szósty. Przez prawie 30 dni młodzież rywalizowała ze sobą w 14 dyscyplinach sportowych w kategorii wiekowej młodszych juniorów oraz juniorów. Zawody odbywały się w Krynicy-Zdroju, Nowym Targu, Bochni, Oświęcimiu, Zakopanem, Suchem, Wieliczce, Jurgowie oraz w słowackich Jakuszycach. W zawodach udział wzięło ponad 1100 zawodników.

 

Małopolska młodzież okazała się bezkonkurencyjna w narciarstwie alpejskim oraz w snowboardzie, w których zdobyła wszystkie złote medale. Młodzi sportowcy swoją postawą i osiągnieciami dają nadzieję, że w przyszłości będą mogli konkurować w zawodach na szczeblu międzynarodowym.

 

Województwo Małopolskie wydało na organizację i przeprowadzenie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych 680 tysięcy złotych.