Do przetargu na remont tarnowskiego amfiteatru zgłosiły się dwie firmy – Samson z Niedomic i Imbud z Tarnowa. Amfiteatr przy ulicy Kopernika chcą wyremontować za niecałe 2,4 mln złotych oraz ponad 2,8 mln. Miasto przewidziało w budżecie na ten cel niewiele ponad 2,2 mln.

Dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa, Rafał Nakielny, zapowiada, że będzie wnioskował do Rady Miejskiej o przyznanie brakującej kwoty, by móc skorzystać z oferty tańszego wykonawcy.

Obie oferty są obecnie sprawdzane pod kątem formalnym. Inwestycja będzie przeprowadzana po samodzielnym wcześniejszym zaprojektowaniu nowego obiektu przez wykonawcę, dzięki czemu znacząco skróci się czas jej realizacji. Prace mają docelowo objąć: budowę widowni amfiteatru, budowę kwiaciarni, pawilonu z sanitariatami, magazynu oraz wykonanie utwardzonych chodników, tarasów i wjazdów dla samochodów dostawczych. Dodatkowo wykonany zostanie remont ogrodzenia.

Wokół amfiteatru mają zostać nasadzone drzewa, które za kilka lat będą stanowić zacienienie widowni. Mieszkańcy Tarnowa zgłosili również potrzebę założenia trawników, które mogłyby posłużyć do wypoczynku, dlatego miasto zrezygnowało z remontu polegającego na zachowaniu pierwotnego wyglądu obiektu. Nowy amfiteatr ma być otwarty dla wszystkich, by w czasie, gdy nie odbywają się w nim koncerty i inne wydarzenia artystyczne, pełnić funkcje rekreacyjne i służyć mieszkańcom miasta w każdym wieku.

Nowy amfiteatr ma zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi poruszającymi się w wózkach spacerowych.

Obiekt ma działać sezonowo, jednak miasto dopuszcza możliwość, że będzie otwarty przez cały rok. Remont ma potrwać do połowy kwietnia 2018 roku. Koszt inwestycji zostanie określony po wybraniu jednego z dwóch wykonawców.