Prezes Zarządu Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej wyraził zgodę na rozwiązanie umowy dzierżawy stadionu. Dzięki tej decyzji modernizacja obiektu ma rozpocząć się szybciej.

Zgoda na rozwiązanie umowy, o której poinformował prezes Łukasz Sady w liście do władz Tarnowa, oznacza, że Jaskółcze Gniazdo zostanie wyłączone z rozgrywek żużlowych. Obiekt zostanie przekazany miastu po zakończeniu obecnego sezonu, czyli w połowie października 2017 roku. Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, jest zadowolony z decyzji klubu i dziękuje za jej podjęcie.

 

Prezydent Tarnowa podkreśla jednocześnie, że klub postawił cztery warunki rozwiązania umowy dzierżawy, które w najbliższym czasie będą negocjowane.

Miasto stara się o włączenie inwestycji do programu przebudowy obiektów sportowych, prowadzonego przez Ministra Sportu i Turystyki. Aby przystąpić do programu, należy określić czas modernizacji Jaskółczego Gniazda.

Po przebudowie Jaskółcze Gniazdo ma mieścić 10 tysięcy kibiców. Docelowo ma służyć rozgrywkom piłkarskim i żużlowym oraz zyskać zadaszenie nad trybunami, oświetlenie, salę konferencyjną i pomieszczenia o przeznaczeniu biurowym.