Powiat nowosądecki otrzymał prawie 4 mln złotych na realizację projektów związanych z remontami szkół i budynków przeznaczonych na cele społeczne. Prace mają objąć modernizację energetyczną sześciu budynków.

 

Pieniądze na remonty trafią do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, dwóch obiektów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Zespołu Szkół w Marcinkowicach i budynku AB Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach.

 

Marek Pławiak, starosta nowosądecki, zaznacza, że złożony przez starostwo wniosek został pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu powiat otrzymał 3,9 mln złotych na remonty szkół i innych placówek edukacyjnych. Prace będą polegały na wykonaniu głębokiej modernizacji energetycznej wymienionych budynków. Wykonane zostaną izolacje termiczne ścian zewnętrznych, stropów, wymiana okien, drzwi zewnętrznych oraz wszelkie prace towarzyszące. Ponadto przebudowane zostaną systemu grzewcze, w tym instalacje centralnego ogrzewania.

 

Zaplanowana inwestycja obejmuje również wymianę systemu ciepłej wody użytkowej i kotłów grzewczych w budynkach w Starym Sączu, budynku ZS w Nawojowej i Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Inwestycja znacząco zmniejszy koszty utrzymania wszystkich placówek i zwiększy estetykę nieruchomości. Ponadto modernizacja zmniejszy emisję szkodliwych substancji do środowiska i wpłynie na poprawę jakości powietrza.