Mateusz Kuca, fotograf z Krakowa, od kilku lat podróżuje po Beskidach i uwiecznia na zdjęciach ich niezwykłe piękno. Swoimi pracami dzieli się na portalach społecznoścowych, zachwycając internautów. Zamierza wydać zdjęcia w formie papierowego albumu.

 

365 dni z Beskidami to projekt, w którym Mateusz Kuca ukazuje prawdziwe piękno i majestat gór, które stanowią dla niego przystań w zabieganym świecie. Fotograf zamierza zebrać w książce najlepsze zdjęcia, jakie udało mu się wykonać, by podzielić się z innymi swoją miłością do Beskidów i uwiecznić ją na dłużej.

 

Fotografie Kucy fenomenalnie ukazują zróżnicowanie regionu i podejmują próbę uchwycenia w kadrze tego, co w czasie wędrówek umyka uwadze. Zdjęcia „prowadzą” przez góry zmieniające się wraz z porami roku, pokazując ich umieranie i ponowne budzenie się do życia wiosną.

 

Każdego dnia, przez 365 dni w roku, Kuca będzie czekał na opinie internautów, które zdjęcia mają znaleźć się w albumie. Fotografie można obejrzeć na profilu Mateusza Kucy na Facebooku www.facebook.com/mateusz.kuca.photography/. Na umieszczonych na nim zdjęciach doskonale widoczne jest motto artysty: „Patrzę oczyma, fotografuję sercem”.

 

Fotograf część zdjęć udostępnia w formacie do wydruku, dzieląc się tym samym uchwyconym przez siebie pięknem Beskidów. Fotografie chętnie drukują turyści i mieszkańcy Małopolski, którzy tak jak Kuca pokochali górskie masywy i urokliwe dolinki przecinane potokami.